Start arrow Kursy i szkolenia arrow O kursach
18.01.2018.
 
 
Menu
Imieniny
18 Stycznia 2018
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Bogumił, Jaropełk,
Krystyna, Liberata,
Małgorzata, Piotr,
Pryska
Do końca roku zostało 348 dni.

 


Korporacja Oświatowa
"Delta"
realizuje unijne programy
Europejskiego
Funduszu Społecznego


 

Europejski Certyfikat
Umiejętności Komputerowych


 

 

 

Pobierz
czytnik wieści RSS:
http://cafenews.pl/

O kursach PDF Drukuj Email
O kursach.

Mając na uwadze aktualne tendencje rozwojowe koncepcji kształcenia zawodowego, a także konieczność dostosowanie kształcenia do potrzeb i wymagań rynku pracy powstała Korporacja Oświatowa „DELTA”, w obecnej formie istnieje od 2003 r. Jest firmą edukacyjną specjalizującą się w szkoleniu osób pragnących podnieść lub zmienić swoje kwalifikacje zawodowe. Prowadzimy szkolenia zlecone, zamknięte dla konkretnych grup zawodowych, a także dla indywidualnych odbiorców. Różnorodność szkoleń oraz poziomów nauczania zawarta w naszej ofercie umożliwia dostosowanie kursu do indywidualnych potrzeb uczestników.

Efekty nauczania sprawdzane są w formie egzaminu końcowego. Po ukończeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie potwierdzające jego umiejętności i kwalifikacje na druku Ministerstwa Edukacji Narodowej. W przypadku nie przystąpienia do egzaminu zaświadczenie o uczestnictwie w kursie na druku Korporacji Oświatowej „Delta” oraz Certyfikat w języku obcym dla potrzeb Unii Europejskiej.

Oferujemy:
- wysoki poziom merytoryczny wykładów i zajęć praktycznych,
- własne programy nauczania chronione prawem autorskim,
- możliwość modyfikowania programów według indywidualnych potrzeb,
- bezpłatne materiały
szkoleniowe,
- nowoczesne pracownie informatyczne,
- możliwość bezpłatnego korzystania z Internetu (ćwiczenia)

Kursy organizowane są w systemach:
- wieczorowym: codziennie w godzinach 17:00 - 20:00
- weekendowym: sobota i niedziela w godzinach 9:00 - 15:00

Nasze atuty to:
1. Zespół ludzi o wysokich kompetencjach, posiadający duże specjalistyczne doświadczenie,osoby o wysokich motywacjach i jasno sprecyzowanych celach, umiejące dynamicznie dostosować się do zmian otoczenia gospodarczego i rozwoju firmy.
2. Szkolenia prowadzone w sposób interaktywny, angażujące uczestników do ćwiczenia praktycznych umiejętności.
3. Warsztatowe techniki pracy takie jak: praca w małych grupach, dyskusja moderowana, analiza przypadków, zadania indywidualne.
4. Motywowanie grup szkolonych do aktywnego uczestnictwa w szkoleniu poprzez
inicjowanie scenek indywidualnych lub zespołowych, nagrywanie scenki na kamerę wideo, symulowanie rozmowy telefonicznej, nagrywanej na magnetofon itp.
5. Skrypt z zadaniami do realizacji.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Top! Top!